iPhone 13 чи iPhone 12 – яку модель вибрати? Перший – функціональніший і з низкою нових функцій, минуле покоління дешевше. Але чи достатньо революційних змін вніс виробник у 2021 році, щоб платити більше? Розберімось на цьому питанні.

Зміни в дизайні, дисплеї та начинці

Візуально нове покоління практично не змінилося, хіба що чубчик став коротшим, а сам смартфон тонший. А ось дисплей, який займає практично всю передню панель, отримав значні удосконалення. У флагманському iPhone 13 Pro частота оновлення зображення зросла до 120 Гц. Простіші моделі цим похвалитися не можуть, але і в них виросла яскравість і контрастність, тому зображення виходить ще більш насиченим і реалістичним (хоч після появи Айфон 12 здавалося, що це неможливо). Збереглися знайомі з минулого покоління функції – True Tone, колірне охоплення палітри Р3.

Абсолютно новий процесор А15 Біонік на 50% потужніший за свого попередника з 12 покоління. Значні удосконалення отримав графічний процесор та система нейронного навчання Neural Engine. У флагманських моделях збільшився обсяг оперативної пам'яті до 6 гігабайт.

Виріс автономний час роботи на 1,5-2,5 години залежно від моделі.

Оновлення камерного модуля

Якщо ви купуєте смартфон для створення фото та відео контенту, то вам однозначно потрібен останній Айфон 13. Виробник значно удосконалив і оптику, і програмне забезпечення камерного модуля у новинці. Камери вловлюють більше світла, тому чудово знімають навіть за недостатнього освітлення. Покращено був портретний режим. З'явився кінематографічний – з автофокусом, що стежить, який автоматично змінює масштаб при переході від одного об'єкта до іншого. Нові функції – макрофотографія та голлівудський формат запису відео ProRes, у якому можна зняти навіть повноцінний рекламний ролик чи документалку.

Ціна питання

Великого значення при виборі грає ціна. Після виходу тринадцятого айфона вартість дванадцятого одразу впала, це стандартна практика виробника. Різниця між лінійками є досить значною. І це шанс вам придбати яблучний смартфон за дуже привабливу суму – якщо ви все ж таки оберете модель 2020 року. Але якщо ви хочете все нове, потужне і неповторне – вам варто зупинитися на iPhone 13 Pro Max. А купити його на найвигідніших умовах допоможе інтернет-магазин продукції Apple в Україні https://mcstore.com.ua/catalog/iphone/iphone_13/.